Zero waste Rytojus prasideda šiandien

Kražiuose susitikome su mokyklinio amžiaus vaikais pasikalbėti apie rūšiavimą

6/13/20241 min skaitymo

   Laikomės principo, kad apie aplinką be šiukšlių, jau reikia kalbėti dabar. Todėl visada džiaugiamės, kai sulaukiame kvietimo papasakoti apie tai. Kiekvienam amžiui kalbame tą patį tik skirtingomis ,,kalbomis". Su mažaisiais renkamės žaidimo techniką, taip laviname jų mąstymą, atmintį, klausymosi įgūdžius, skatiname saviraišką ir kantrybę.
   Labai aktualu, kad vaikai išgirstų, todėl pas mažuosius vežamės prizus, kad sugebėtų papasakoti tėvams, mokytojams, stovyklos vadovams, už ką juos gavo. Taip lavinama vaikų atmintis: džiaugsmas jiems primena, kad galima pažinti pasaulį kitaip. 
     Įdomu ir mums patiems, kaip vaikai susigaudo elementariuose matematikos dalykuose: daugiau - mažiau. Bet būna visko, nes vaikai dažnai nemoka klausytis ką sako draugai. Ir net sakant ,,daugiau" vaikams gaunasi ,,mažiau" - kalta dėmesio stoka ir negebėjimas klausytis. 
     Pokalbius su vaikais dažnai užbaigiame kažkokiu praktiniu darbu, kuris kiekvienam vaikui suteikia galimybę išlaisvinti vaizduotę. Šį kartą, vaikai turėjo galimybę iliustruoti maišelį, kuris po piešimo ir termo apdorojimo atiteko mažajam iliustratoriui,