Savanoriško darbo valandos

Nuotraukų pasakojimas apie tai, ką veikia mūsų veiklos teritorijose moksleiviai

6/1/20241 min skaitymo

   Dauguma moksleivių žino, kokia mūsų kasdienybė ir drąsiai ateina talkinti. Darbų būna įvairiausių: nuo batų poravimo iki baldų į šeimą pervežimo, darbo lauke.
    Merginas, kurios nebijo bendrauti, drąsiai ,,statome" į porą savanorei dirbančiai vakarinėje pamainoje arba dieninėje pamainoje, vaikų atostogų metu Logistikos centre. Tokiu atveju, merginos mokosi bendrauti, suteikti paslaugą, išklausyti, išgirsti. Deja, drąsių, empatiškų, atsakingų panelių ne dažnai ateina.
    Dažniau užsuka kūrybą mėgstančios. Tuomet jas laikinai "apgvendiname" siuvėjos kabinete, kuriame tenka karpyti džinsus, iškarpyti metalines detales iš nenaudojamos odinės galanterijos; išdrąsėjusios pamokinamos naudotis lekalais, kirpti, dygsniuoti, siūti.
     Yra tokių moksleivių, kurie kažkada atėjo rinktis socialines valandas ir pasiliko savanoriais. Jie šiuo metu yra pagalbininkai įvairiose edukacijose, mugėse, kai pagrindines savanorių komandas reikia išleisti atostogų. Gauti matematikos, komunikacijos, anglų kalbos įgūdžiai tikrai pravers. Šie vaikai yra ištvermingi.
    Žinoma, pasitaiko tiek vaikinų, tiek merginų, kurie tikrai nenori plušti, bet yra įsitikinę, kad gali selfintis ir gauti reikalingas socialines valandas. Deja, su tokiais tenka atsisveikinti. Valandų savanoriai nepasirašinėja dėl gražių akių.

Niekada nežinai, ką pasiūlys gyvenimas rytoj