Pusryčiai Valerijono arbatinėje

Kiekvieni NVO socialiniai pusryčiai kas mėnesį vis kitokie

5/3/20241 min skaitymo

Po kiekvienų NVO socialinių pusryčių Šiauliuose, būtų galima parašyti po atskirą pasakojimą. Bet to, kol kas dar nedarome, tačiau pagalvosime ir apie tai.
Balandį pabaigėme pusryčiais Valerijono arbatinėjė. Sidabrinė linija pristatė savo veiklą nuo jos atsiradimo. Labai įdomi istorija. Savanorės degė aistra savo darbui. Jų akyse buvo galima pamatyti šokinėjančias pasitenkinimo liepsneles. Juk taip ir sakoma, jei akys nuo veiklos kibirkščiuoja ir širdis atrodo, kad tuoj iš šoks iš laimės, esi tinkamoje vietoje. Išgirdome daug laimės akimirkų, savanorių išgyvenimų. Vienu metu pagalvojome, kad ir mes ten savanoriaujame. Taip pat daug atgalinio ryšio iš savo Sidabrinės Linijos administratorių gaunančios savanorės, teigė kad gyvena laimingą etapą. Jei dabar skaitydamas pagalvojai, kad sugebėtum būti žmonių, kurių amžius 60+ telefoniniu draugu, skambink į Sidabrinę Liniją ir registruokis savanorių mokymams.

Kita pusryčių dalis buvo - staigmena. Valerijono vaistinėje edukaciją pravedė ir muziejaus paslaptis atskleidė UAB vaistinė ,,Valerijonas" vadovė Almyra. Nerealiai charizmatiška asmenybė. Išragavome visus aliejus, kuriuos gamybos procesuose naudoja Almyra. Sužinojome jų vertingąsias puses, pvz., kokį aliejų naudoti nuo cholesterolio, koks tinka lygiam įdegiui, kur rasti Omega-3 šaltinį ir t.t.
Prisiklausę įvairiausių patarimų, buvome palydėti į vaistinės muziejų. Tikra kvapų laboratorija... Itin mažame kambarėlyje tilpo visa Valerijono vaistinės istorija, o pažvelgus pro mažytį langelį matėsi bulvaru einančių žmonių batai. Vaistinės vadovė savo pasakojimu mus nukėlė į tą vaistinės gyvavimo laikotarpį, kai vaistinė tebuvo numeris; atvertė receptų knygeles rašytas lotynų kalba ir patikino, kad visi receptai yra tinkami vartojimui ir mūsų dienomis. Juos lengva pagaminti ir saugu vartoti, tik vienas mažas niuansas - reikalingi ekologiški produktai gamybai.
Dabartinis vaistinės pavadinimas, žinoma, turi savo smagią linksmą istoriją. Kurti mitų nereikia, reikia apsilankyti Valerijono vaistinės muziejuje, Šiauliuose norint ją išgirsti. Muziejaus lankymas tik 5 eurai.

Smagiai tą rytą prisibuvom su draugais. Būdami laimingi pasilikome net pietų Valerijono arbatinėje. O pasirinkimas tikrai platus ir ne tik mėsos patiekalų galima rasti.