Pilietiškumo valandėlė su Perkūnas MMC

Kauno Valdorfo 10-tokai -laikini Dirbtuvių namų gyventojai

4/20/20242 min skaitymo

   Tarp įvairių edukacijų labirintų, paprašėme savo rėmėjų papasakoti motyvuojančių istorijų jaunimui. Šiltu sezonu dažnai matome pralekiančius baikerius ir užsikemšame ausis nuo riaumojančio garso.
     Atrodo, kad šio moto klubo plieninių žirgų net garso kokybė kita ir net ne tokia gąsdinanti, gal todėl kad tai Lietuvos kariuomenės atstovų moto klubas. Pasakodamas apie klubo prioritetus, Dovydas pirmoje vietoje paminėjo šeimą, toliau - mūsų gimtinę Lietuvą ir tik tada moto klubą. Griežtomis taisyklėmis ir disciplina paremti kertiniai klubo akmenys, plieniniais žirgais važiuojantiems kariūnams, neleidžia pamiršti, kad pagarba vėliavai privalo būti dėvint moto klubo liemenę. Moto klubo nariams liemenė yra šventas reikalas, kaip kariui ginklas, kurio negali bet kur ir bet kaip palikti ar numesti. Netinkamas elgesys gali privesti prie pasekmės - suspendavimo, liemenės netekimo ir kt. Beto, moto klubai tarpusavyje bendrauja ir jeigu tave pašalino iš kurio nors moto klubo narių gretų, tai į kitą moto klubą durys uždarytos. Iš Mažeikių skyriaus viceprezidento Dovydo Punios lūpų galima išgirsti begalę įdomių moto klubo istorijų, tačiau prisiminkime ir tai, kad jis yra Lietuvos kariuomenės atstovas: į susitikimą su jaunimu atsivežė savo kolegę Rimą B.
   Rima yra paramedikė, todėl iš jos lūpų išgirdome, kas yra pirma pagalba karo lauke ir kaip maždaug ji atrodo. Visokių TikTokų istorijų prisižiūrėjusiam jaunimui, Rimos pasakojimas truputį priminė siaubo filmo elementus. Tačiau geriau jau apie realybę sužinoti dabar. Be šiurpulius keliančių pasakojimų, išmokome naudotis turniketais. Lenkiamės Rimai, nes video pamokėlės rastos internete buvo nulinės vertės kol to įnagio nepačiupinėjom patys. Su meile pasakodama apie pasirinktą savo profesiją, sulaukė daug klausimų, į kuriuos jaunimas gavo atsakymus. Be visų emocinių potyrių, buvo galimybė prisimatuoti ,,darbo drabužius" ir pabandyti pasimankštinti su jais. Daug emocijų ir susižavėjimo sukėlusi neeilinė specialybė, abejingų nepaliko.
   Jeigu jūs vis dar ieškote, kas nuoširdžiai ,,užmotyvuos" jaunimą, rekomenduojame savo rėmėjus, nes:
                   jų akys dega, pasakojant apie Lietuvos gynybą;
                   jiems šeima yra pirmoje vietoje;
                   jie tiksliai žino, kodėl pasirinko darbą kariuomenėje;
                   jie moka bendrauti su įvairiu amžiumi;
                   galima pasimokinti tam tikrų pirmos pagalbos elementų praktiškai.