Nuoširdumas atveria ne tik duris

Apie tai, kaip galima kartu užaugti gimus skirtingose kultūrose

6/19/20242 min skaitymo

   Visi keliai veda per Šiaulius... Jau taip drąsiai galėtume sakyti. Su Ukrainiečių integracijos centru Malva bendraujame 2 metus. Jie mūsų dešinioji ranka, kai reikia spręsti ukrainiečių klausimus, nesusijusius su materialine pagalba.
   Buvo daug sunkių akimirkų, bet jas reikėjo išgyventi. Ir pozityvus MALVOS duetas Regyna ir Žana mums mielai padėjo suprasti, kaip jaučiasi ukrainietės pabėgusios su vaikais ir anūkais iš karštųjų taškų. Tos dvi kietos merginos parodė, kuo galime būti naudingos ir kur mūsų pagalba yra svarbesnė nei pagalba daiktais. Mes iš tiesų augame kartu su MALVA, nes mums tai naujas pasaulis - gal kažkiek ir mums patiems kultūrinis, emocinis šokas.
    Jau kažkada minėjome, kad esame MALVA partneriai projekte, skirtame tikslingai ukrainiečių integracijai. Mūsų užduotis motyvuotas ukrainietes nukreipti į socialinį verslą (SV), parodant, kodėl jis yra svarbus ir kokį poveikį jos gali sukurti vystydamos SV. Jau per antrą mūsų susitikimą susibūrusi ukrainiečių grupelė pasakė, kad joms patinka mūsų siūlomas sprendimas ir kad jos pasiryžusios jį išbandyti. 
     Yra lengva dirbti su grupele, kurios akys žiba iš smalsumo, kuri nebijo klausti, tikslintis, bandyti. SV - tai naujas ekonomikos elementas Lietuvoje. Pradėjus pasakoti apie galimybes dirbti su antrine tekstile ir kokie yra privalumai, moterys ėmė dalintis savo patyrimais, loginiais pamąstymais, iškart pasidalino veiklomis tarp savęs: kas ir kokią ,,operaciją" atliks grįžę, kad įsitikintų, ar mūsų siūlomą kryptį jos galėtų pritaikyti savo darbuose. Labai svarbu skatinti žmones, kurie išdrįsta bandyti dar gerai nepažįstamą kryptį, bet žino, ko siekia.
    4 valandos Dirbtuvių namų teritorijoje ,,sprogo ore". Dar kaip ir buvo apie ką pakalbėti, bet deja, laikas nebuvo mūsų sąjungininkas. Po šiltų pokalbių prie arbatos puodelio, nusivežėme savo draugus į savo bendruomenę Po klevu. Labai norėjome supažindinti lyderius tarp savęs, kad dalindamiesi gerąja patirtimi ir galimybėmis, galėtų vieni kitiems būti naudingi, kai ypač kalbame apie socialiai pažeidžiamų grupių integraciją į visuomenę. Labai džiaugiamės, kad šalia mūsų yra mūsų bendruomenė, kurios nariai yra empatiški ir nuoširdūs žmonės: svetimo skausmo nebūna, bet būna tiesūs klausimai, reikalaujantys atsakymų be užuolankų. Tuo ir pagrįsta bendrystė tarp organizacijų, kurias vienija bendros vertybės.
 
***

Kai jautiesi stiprus padėti kitam, būtinai kur nors įtrauki savo draugus, kad jie suvoktų, jog panašias problemas gvildena ne jie vieni; tai liečia ir kitas tautas. Pasinaudoję turima galimybe, Ukrainiečių integracijos centrą MALVA įtraukėme į tarptautinį projektą PEACE'22. Apie tai, kaip mums kartu sekėse šioje tinklaveikoje, galėsite skaityti liepos pabaigoje. Taigi, dar truputį kantrybės.