Galimybė mokytis

Nesvarbu, kad turi žinių ir tos žinios yra ne iš piršto laužtos. Bet visada yra norinčių tavo žinias panaudoti vietoj wc popieriaus. Kai SADM atveria duris žinioms, visada tuo naudojamės

6/6/20241 min skaitymo

    Po gausių teigiamų emocijų Žaliųjų idėjų festivalyje, savo ,,atostogas" sostinėje pratęsėme Fundraising Summit_2024. Tai ne tik pasimatymas su kolegomis iš Lietuvos socialinio verslo asociacijos, bet ir naujų pažinčių paieška. Tai naujų galimybių durys.
   Turėjome daug įdomių temų, analizių. Susiradome naujų pašnekovų. Juk sakoma, susitikimai nebūna šiaip sau. Kiekvienas pokalbis turi savo tikslą. Organizatoriai tikrai nuoširdžiai padirbėjo: ne tik tiksliai suplanuotas pranešėjų laikas, bet ir smagios pertraukėlės, galimybė dalintis informacija, galimybė gilinti žinias asmeniškai, jeigu nebijai naujų pašnekovų.  
     Dalinantis informacija, eilinį kartą buvo patvirtinta, kad projektai tikrai nebus visą amžinybę ir NVO gali ir privalo užsidirbti savo išsilaikymui ir visai nesvarbu, ką apie tai mano bet kurio rajono vietinė valdžia. Dar daug kas užsistabarėję: nesenstantis mitas, jog nevyriausybinė organizacija gyvena tik iš išmaldos, kurią gali gauti per vietinius projektus arba gali jos negauti, jei mąstymo ir vertybių keliai kertasi skirtinguose leveliuose (lygiuose). ,,Ištiestos rankos" periodas baigiasi, ir, ačiū Dievui! Nors dar yra gaji mintis, kad NVO padeda tik benamiams ir socialiniai remtiniems. Kitas mitas, kad NVO viską turi duoti už ačiū. Kas per mėšlas?! Deja, regionuose šie mitai itin populiarūs, nes čia sustabarėjusi tvarka ir mąstymas labai patogu: nereikia krutinti smegenų ir atnaujinti žinias, nereikia eiti į užtarnautą poilsį užleidžiant vietas jauniems mąstantiems ir išprususiems, nereikia kilnoti parkeliuko ir pasirašinėti permainas skelbiančius vietinės valdžios įsakymus. Kaip patogu... Tik mums nepatogu, nes, tikriausiai, mūsų smegenys ne iš to molio drėbtos ir dar neužkerpėjusios ir vis dar mąstymui naudojamos.
     Mūsų pasirinkimas - mokytis ketvirtadienį, dar kartą patvirtino mūsų įsitikinimus ir pagilino mūsų žinias.
    

Akimirkos iš pasimatymo su profesionalais