Galime gyventi po vienu stogu ar ne?

Svečiuose Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė

5/24/20242 min skaitymo

     NSMOT yra 2006 m. įkurta nevyriausybinė skėtinė organizacija, vienijanti organizacijas, veikiančias skurdo ir socialinės atskirties srityje. Daugiau apie šį tinklą galima paskaityti jų interneto svetainėje arba FB puslapyje.
   
   Šis penktadienis praleistas turiningai su tinklo vadove Aiste Adomavičiene, iš kurios pozityvo, žinių ir motyvacijos gali gauti už stebuklingą žodį ,,Ačiū". 
     Rytą pradėjome susitikimu mūsų Dirbtuvių namuose, visų palocių apžiūrėjimo, svarbių detalių aptarimo ir vertingų patarimų. Draugiškas, neformalus susitikimas visada duoda daugiau naudos: mes esame pratę bendrauti gyvai, nors daug darbų, informatyvių tekstų analizių ir kitų svarbių pasitarimų atliekam nuotoliu; bet jeigu jau pagauname galimybę susitikti, tai būtinai tai ir darome. 
   Po pietų vaišinomės skaniomis ukrainietiškomis bandelėmis Šv. Jėzaus širdies parapijos namuose, o  žmonių kalba sakant - Senamiesčio bažnyčios parapijos namuose. Čia gėrėme su Caritas meile paruoštą kavą ir klausėmės mūsų draugų - dviejų parapijų (Šv. Jėzaus širdies parapijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos) Caritas savanorių pasakojimų. Nors Caritas veikla, mums tikrai labai gerai pažįstama ir yra pačiupinėta iš vidaus, tačiau net ir pasitraukus iš Caritas savanorių veiklų, visada gera sugrįžti. Caritas - yra NSMOT narys.
   Kitas susitikimas buvo pasiūlytas mūsų ir iš anksto įterptas į dienotvarkę. Tai pokalbis su Mažeikių Sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija ,,Gyvenimo spalvos". Kadangi abi pusės sutiko su mūsų pasiūlymu, mums buvo malonu šias dvi mielas damas supažindinti. Mūsų manymu, asociacijos ,,Gyvenimo spalvos" vieta turėtų būti NSMOT.
       Paskutinė susitikimo vieta buvo Labdaros ir paramos fondo ,,G vaikų pasaulis" teritorijoje. Ši organizacija taip pat yra tinklo narė. Buvo nuoširdžiai smalsu pamatyti, kaip jaunimas įsivaizduoja kitokį pasaulį. Taigi, norint suprasti, reikia pamatyti; norint bendrauti, reikia bendrų sąlyčio taškų. Su Gabriele susitikusios NSMOT susirinkime susitarėme susitikti, bet tikrai nesitikėjome pasimatyti taip greitai. Buvo be galo smagu pamatyti tas nuoširdžiai degančias jaunimo akis ir paklausyti istorijų ir vingiuojančio kelio pasakojimų.  

        Mes pasidarėme išvadas, kad tikrai galime be jokios konkurencijos tilpti po vienu stogu Žemaitijoje, po vienu stogu Lietuvoje, po vienu stogu NSMOT. Vienintelis reikalingas kriterijus - empatija. Mes manome, kad NSMOT šioje vietoje daro didelį darbą apjunkdamas narius ir priimdamas organizacijas iš įvairių Lietuvėlės pakampių.