Draugas pareigūnas ar pareigūnas draugas?

Ryto kava Probacijos tarnyboje, Mažeikiuose

5/29/20241 min skaitymo

   Trečiadienio rytinę kavą suplanavo mums iš anksto partneriai veiklose - Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyrius Mažeikiuose. Nerasti laiko partneriams turėtų būti gėda. Sėkmę veiklose lemia žmogiškasis santykis. Pagarba žmonėms, dirbantiems šį darbą.
    Mums lengviau suprasti, nes savo savanorių gretose turime šios profesijos atstovę ir visada jaučiamės prižiūrėti lyg maži vaikai. Dėl to jaučiamės saugiau: įstatymai reikalingi ne tik apsaugai nuo agresyvių klientų, bet ir nuo netikėtų gyvenimiškų situacijų. Iš tiesų, tai labai maža plonytė linija tarp klaidos ir gyvenimo. Kol nepažinojome merginų iš Probacijos tarnybos, viskas atrodydavo daug paprasčiau: prasikaltai ir turi ką turi, ir kokie čia dar jausmai. Pažintis pakeitė požiūrį į jų-mūsų klientus ir į trapią liniją ,,čia ir ten". Nors stengiamės istorijų herojų neprisileisti arčiau nei per ištiestą ranką, bet būna atvejų, kai klausimas ,,kodėl?" pajungia 220 įtampą smegenyse ir tau reikia laiko susitvarkyti su tuo, nes nesi profesionalas. 
     Taigi, šiandien dar iš arčiau pasižiūrėjome į Probacijos tarnybos veiklas, jų projektus, patiriamus iššūkius. Taip pat turėjome galimybę vėl pamatyti draugus su uniformomis. Ir kaip mes juokaujame....taip seniai nesimatėme...visus du mėnesius.