Būna, kad rytas neišgelbsti

5/20/20241 min skaitymo

  Nors yra posakis, kad rytas už vakarą protingesnis, tačiau kartais mums taip neatrodo. Kuo daugiau paslaugų klientai gauna iš valstybinių institucijų už dėkui, tuo didesni ragai užauga.
   Mes suprantame, kad į mus jie kreipiasi tam tikrais atvejais, kai kai kurie dalykai ne dviems rankoms ir ne vienai galvai; ir pastarosios paslaugos specifinės, pvz., padėti įsikurti tuščiame socialiniame būste. Viskas būtų kaip ir nieko.. Bet ima ir apsigalvoja klientai, kai susirenki visą pagalbą daiktais, talką.... ir apie pasikeitusius jų planus sužinai pora valandų iki vietos... O dievai! Na ir kaip gali nepykti? Faktas vienas, turėjo sveiko proto perspėti, kad nereikėtų vidury gatvės stypsoti ir laukti neaišku ko. Visa laimė, kad tokių nuotykių būna ne dažnai. Na, bet toks desertas vidur savaitės visus darbus nutėškia šuniui ant uodegos. Rezultatas toks: kad minimaliai apmokestinama paslauga tampa mokama be jokių lengvatų.
   Turi būti pagarba atliekamam darbui: daiktai patys neranda kelio pas mus, patys nesulipa į transporto priemonę ir patys iš jos neišlipa, deja.

   Kitas atvejis, kai veži pagalbą... Ir nebūni kaip kurjeris minutė į minutę, pagal jų įsivaizduojamą punktualumą, gauni priekaištų krūvą. Trūksta kantrybė klausantis priekaištų ir kartais tenka grubiai nutraukti monologus priminimu, jog už daiktų pakrovimą, iškrovimą ir punktualumą mums niekas nemoka. Tada kažkiek atvėsina klientų pyktį. Bet kad neatsipalaiduotum, tai desertui tave įvardina kuo tik nori jie patys: "valstybe", "priežiūra", - bet tik ne tuo kuo esi iš tikrųjų. Och.. Ir, kai bandai paaiškinti, kad tu nesi jokia valstybinė įstaiga, supranti, kad tiesiog žmonės su kitokiomis organizacijomis nėra turėję reikalų. Bandydamas įrodyti savo tiesas, pasijunti beviltiškai. Tada supranti, kad nors gyvename išmaniųjų technologijų amžiuje, savišvieta sudėtinga, nes žmonės tiesiog, nenaudoja IT savišvietos tikslams, o tik sėdėjimui socialiniuose tinkluose ir pletkų rinkimui.
    Atokiose kaimo vietovėse labai reikalingas suaugusiųjų švietimas bendrąja prasme: nuo šeimos biudžeto sąmatos iki gebėjimo naudotis IT ne soc.tinklams.