Ar šiandien jau prasidėjo vakar?

Apie tinklaveiką, kolegas ir eocijas

5/23/20242 min skaitymo

  "WeBuySocialEU" – tai Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama didinti informuotumą ir skatinti socialiai atsakingą viešųjų pirkimų politiką.
     Pripažinti, kad ko nors nežinai ar nesi tiesiogiai susidūręs, ne tokia didelė problema, palyginus su tuo, kai bandai padaryti tai, ko nesupranti ir apsimeti protingu.
   Mes nesame vaikštančios enciklopedijos, bet visada žinome, kieno galime paklausti ir kas mums gali paaiškinti žmonių kalba. Moksliniais ir valdiškais terminais mūsų nesužavėsi, turime savus kietesnius. Bet, kai kalba sukasi apie giluminį suvokimą, tada ieškome vertimo į žmonių kalbą. Šį ketvirtadienį kartu su savo bendraminčiais lankėmės Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, bandydami suprasti kuo žalieji pirkimai skiriasi nuo socialiai atsakingų viešųjų pirkimų ir tiesiog viešųjų pirkimų. Visa esmė ta, kad kartais atrodo, jog daugelis biudžetininkų socialiai atsakingus viešuosius pirkimus painioja su iki šiol egzistavusiais ir vis dar gajais viešaisiais pirkimais. Laikomės nuomonės, kad privalai žinoti, pagrindinius kriterijus, jei nori parduoti savo paslaugas. Nu ir nebūtina tų paslaugų parduoti savam rajone; juk savam krašte pranašu nebūsi. 
     Šį bei tą mes išsiaiškinome, bet faktas, kad tai tikrai ne valandos diskusija grupėje ir ne 20 min pamąstymų tyloje. Bet, pradžia jau yra. Teorija visada svarbi dalis, kai ji yra neperkrauta. Jos buvo tiek, kad ateitų suvokimas apie esmę. Kita dalis buvo tinklaveikos dirbtuvės. Va čia tai tikra lobių kalvė. Teko pabendrauti ir su visažiniais, kurie iš esmės, patys sau gražūs ir tiesiog neturi aktyvaus klausymosi įgūdžių. Tai tikrai gera pamoka, nes pasitaiko pašnekovų, kurie fiziniais kūnais lyg šalia, bet mintimis neaišku kur ir faktas, kad jie tavęs tiksliai negirdi. Ir kadangi edukatoriai iš LiSVA buvo šalia, jausdamasis saugiai, gali išbandyti įvairias auditorijas. 
     Reziume: tinklaveika buvo lyg uogelė ant pyrago. Praktikams, tai tikrai skanus kąsnelis. Iš kitos pusės, mes vėl džiaugėmės savo bendraminčiais, kuriuos jau visai neblogai pažįstame, bet buvo malonu pažinti iš naujo vėl.